Darmowe konto osobiste – Startuje NEST BANK!

W ostatni weekend z polskiego rynku zniknęły marki BIZ Banku i Banku SMART, należące do FM Banku PBP. W ich miejsce pojawił się Nest Bank – instytucja strategicznie zorientowana na finanse rodzinne. Sprawdzamy, jakie konta osobiste i oszczędnościowe oferuje nowy bank i co zmieni się dla dotychczasowych klientów wycofanych marek.

Z założenia Nest Bank ma być instytucją świadczącą usługi bankowe dla całej rodziny. Już sama nazwa banku „Nest” (z angielskiego: „gniazdo”) ma przywoływać skojarzenia z gniazdem rodzinnym. Jak zaznacza Bartosz Chytła, pierwszy wiceprezes zarządu:

Budujemy bank dla klientów detalicznych i mikroprzedsiębiorstw. Bank, w którym cała rodzina znajdzie coś dla siebie.

Nest Bank 28 października 2016 r. zastąpił Bank SMART, BIZ Bank i FM Bank PBP. Jako następca tych instytucji jest również objęty gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Nowa marka, nowa strategia

W zamierzeniu nowa marka ma kojarzyć się z poczuciem bezpieczeństwa i stabilnością, uczciwością i codziennym wsparciem dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Bank zapewnia całodobowy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, dysponuje także siecią kilkudziesięciu kameralnych placówek, która z czasem będzie powiększała się o kolejne oddziały. Placówki te są swoistym novum na polskim rynku: bardziej przypominają one kawiarnie niż klasyczne oddziały bankowe, a na klientów czekają w nich nie tylko bankowcy, ale i… gorąca czekolada. Wszystko po to, aby klient w swoim banku poczuł się „jak w domu”.

Co oferuje Nest Bank?

W ofercie Nest Banku znalazły się m.in. rachunek osobisty, konta oszczędnościowe i lokaty. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka oferta wygląda prosto, ale jednocześnie obiecująco.

Nest Konto, czyli darmowy rachunek osobisty w Nest Banku

Sztandarową propozycją Nest Banku jest Nest Konto – bezpłatny rachunek osobisty. Bank gwarantuje, że wydanie i korzystanie z jednej karty do konta będzie zawsze darmowe, co jest propozycją obecnie raczej niespotykaną na rynku.

Najważniejsze parametry Nest Konta prezentują się następująco:

  • otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe;
  • 0 zł za wydanie i obsługę jednej karty do konta;
  • bank nie pobiera opłat za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
  • krajowe przelewy ELIXIR złożone przez Internet są także darmowe.

Dalsza część cennika także wygląda całkiem nieźle:

  • 5 zł + 3% za przewalutowanie transakcji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
  • 1 zł za przelew natychmiastowy (do 5 tys. zł);
  • 0 zł za zlecenia stałe składane poprzez bankowość internetową i mobilną;
  • 0 zł za przelew europejski SEPA.

Dodatkowo bank wprowadził kilka smaczków, m.in. bezpłatny przelew złotowy na e-mail lub SMS.

Nest Konto może być prowadzone także jako rachunek wspólny (dla dwóch osób). Minusem oferty dla par jest opłata za wydanie drugiej karty do wspólnego konta (25 zł) oraz roczna opłata za użytkowanie „plastiku” (również 25 zł). Oczywiście klient nie ma obowiązku zamawiać karty – ani dodatkowej, ani podstawowej.

Wniosek o Nest Konto możesz złożyć na tej stronie Nest Banku.

16-10-31

Nest Rodzinne Oszczędności – premia za dzieci i regularne oszczędzanie

Nest Bank proponuje kilka interesujących opcji pomnażania majątku. Jedną z nich jest konto Nest Rodzinne Oszczędności, przeznaczone do długoterminowego odkładania środków.

Zapewniając regularne wpłaty na konto, możemy otrzymać nawet do 6480 zł. Poza standardowymi odsetkami (standardowe oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M –0,5% i aktualnie wynosi 1,22%) możemy bowiem uzyskać premię za regularne odkładanie zadeklarowanej kwoty przez 5, 10 lub 15 lat. Co ciekawe, bonus ten uzależniony jest nie tylko od wysokości wkładu i długości oszczędzania, ale także od wielkości rodziny, a konkretnie – od liczby dzieci. Konto Nest Rodzinne Oszczędności to znakomita propozycja dla dużych rodzin. Szczegóły wkrótce w naszej analizie.

Rachunek Nest Oszczędności i Nest Lokata Witaj na 4%

Osoby, które nie chcą zakładać konta oszczędnościowego z tak długim okresem zapadalności, mogą wybraćrachunek Nest Oszczędności. Nowi klienci banku mogą liczyć na oprocentowanie na poziomie 2,25% dla kwot do 50 tys. zł, zaś powyżej tej kwoty – na 2,0% w skali roku. Standardowe oprocentowanie również oparte jest o stawkę WIBOR 3M – 0,5%.

W ramach Nest Banku możemy także założyć całkiem atrakcyjne lokaty. Warto zwrócić uwagę m.in. na Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4% w skali roku na 3 miesiące (dla kwot do 10 tys. zł) czy Nest Lokatę Nowe Środki oprocentowaną na 2,5% na 3 miesiące lub 2,6% dla depozytu półrocznego. Lokaty na Nowe Środki możemy także założyć bez otwierania konta osobistego, jednak wszystkie nasze depozyty będą w takiej sytuacji gorzej oprocentowane (o 0,2 p.p. niżej).

Załóż Nest Lokatę Witaj na 4% na tej stronie banku.

Nest Konto Waluta

Mocną stroną Banku SMART było tanie i praktyczne SMART Konto Walutowe. Nest Bank nie zrezygnował z tego rozwiązania i jego klienci mogą cieszyć się dobrym rachunkiem dostępnym w trzech walutach: EUR, USD, GPB. Prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty za granicą (jeżeli jednak operacja została wykonana w innej walucie, niż waluta rachunku, do którego wydana została karta, musimy się liczyć z prowizją w wysokości 3%).

Co najważniejsze jednak, nadal możemy skorzystać z usługi korzystnego przewalutowania. Opłata za aktywację usługi to jednorazowo 1 EUR/1,3 USD/0,8 GBP, a miesięczny koszt korzystania z niej to 0,3 EUR/0,35 USD/0,2 GBP (opłaty pobierane są tylko z jednego konta walutowego w podanej kolejności).

Do konta walutowego możemy także otworzyć rachunek oszczędnościowy w EUR, USD lub GBP – Nest Walutowe Oszczędności, z oprocentowaniem 0,1% w skali roku.

Co zmieni się dla dotychczasowych klientów indywidualnych Banku SMART?

Klienci Banku SMART nie mają się czego obawiać: poza nazwami rachunków i banku nie zmieni się w zasadzie nic. Dotychczasowe SMART Konta automatycznie stają się kontami „Nest”. Co najważniejsze jednak, Nest Bank nie wprowadził żadnych nowych opłat. Również standardowe oprocentowanie kont oszczędnościowych pozostało na takim samym poziomie jak sprzed zmiany marki.

otworzkonto

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.Wypełnij obowiązkowe pola *

*

Newsletter Powered By : XYZScripts.com