NEWS

Blisko pół miliona osób w przedziale wieku 18-34 ma kłopot ze spłacaniem swoich zobowiązań.

Z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że blisko pół miliona osób w przedziale wieku 18-34 ma kłopot z terminowym spłacaniem swoich zobowiązań. To o blisko 110 tysięcy więcej niż w sierpniu ubiegłego roku. Zaległe długi tej grupy wzrosły od sierpnia ubiegłego roku o blisko 1,5 mld zł i sięgają obecnie 3,7 mld zł. Chodzi o zobowiązania wynoszące minimum 200 złotych, ... Czytaj więcej »

Na liście KNF są już 63 firmy udające banki. Jak nie dać się oszukać?

Mimo kolejnych afer oraz ostrzeżeń ciągle przybywa firm, które podszywając się pod banki oferują usługi finansowe bez licencji Komisji Nadzoru Finansowego. Czym różni się bank od parabanku? Jak nie dać się oszukać? Według stanu na dzień 28 września 2015 r. na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego znajdują się 63 firmy podejrzewane o przestępstwa polegające na wykonywaniu czynności bankowych bez licencji ... Czytaj więcej »

W Polsce jak na Cyprze, banki będą okradać obywateli

Czy banki mogą w świetle prawa okradać ludzi, którzy złożyli w nich swoje pieniądze? Takiego scenariusza oczekiwalibyśmy raczej po filmie political fantasy rodem z Hollywood. Jednak, kiedy widzimy to w rzeczywistości, przestaje być śmiesznie. Pamiętacie historię odbierania obywatelom ich pieniędzy w 2013 roku na Cyprze? Banki stanęły na granicy bankructwa i rząd ustanowił tzw. specjalny podatek ratunkowy. Każdy obywatel, który ... Czytaj więcej »

3,5% na koncie oszczędnościowym

Smart Bank to nowa instytucja na polskim rynku która wprowadziła właśnie bardzo atrakcyjną ofertę konta bankowego z oprocentowaniem w wysokości aż 3,5%. To więcej niż oferują tradycyjne lokaty w innych bankach. Panel klienta dostosowany jest do urządzeń mobilnych (tabletów, smartfonów) dzięki czemu w dowolnym miejscu i czasie możemy sprawdzić stan konta czy wykonać przelew za pomocą telefonu komórkowego. Oto jak oferta Smart ... Czytaj więcej »

POMOCNA POŻYCZKA pod lupą policji. Szefowie zatrzymani!

Spektakularne zatrzymania szefów nadzorujących jeden z największych parabanków w Polsce Pomocna Pożyczka – dowiedział się reporter RMF FM. W rękach policji są w sumie 4 osoby podejrzewane o oszustwa na szkodę klientów. Według informacji reportera RMF FM, wśród zatrzymanych jest dwóch członków zarządu spółki Pomocna Pożyczka z siedzibą w Gdańsku. To te same osoby i ta sama firma, która wcześniej działała w Słupsku pod ... Czytaj więcej »

Sprawdź co wiedzą o Tobie banki!

  Chcesz wiedzieć co wiedzą o Tobie banki?  Biuro Informacji Kredytowej wprowadziło własnie bezpłatną możliwość pobrania raportu na temat naszego statusu. Wystarczy wypełnić wniosek przez internet co zajmie około 15 minut aby otrzymać gotowy raport na email.  Dodatkowo w ramach promocji możemy pobrać bezpłatnie certyfikat wiarygodności kredytowej BIK Pass (oczywiście o ile taką wiarygodność posiadamy).  Warto się pośpieszyć aby sprawdzić swój ... Czytaj więcej »

Kiedy przedawniają się długi?

Wpadłeś w spiralę zadłużenia? Firma windykacyjna żąda spłaty? Sprawdź, czy twój dług się nie przedawnił. Bardzo często zdarza się, że windykatorzy próbują ściągnąć zadłużenie, którego tak naprawdę ze względu na upływ czasu nie musisz spłacać. Od dzisiaj zaczynamy cykl porad dla zadłużonych Polaków. Generalnie dla większości długów termin przedawnienia wynosi 10 lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe (np. roszczeń ... Czytaj więcej »

mBank – 100 zł za założenie eKonta z Premią

Do grona banków aktywnie poszukujących nowych klientów dołączył mBank. Ten co prawda od dłuższego czasu reklamuje się w telewizji, teraz przyszła pora na Internet i walkę o bardziej wymagających klientów. 24 listopada 2014 roku wystartowała promocja „Rachunek z Premią 100 zł” i przyjrzymy się teraz jej z bliska. → Przejdź na stronę promocji „eKonto z Premią 100 zł” Szczegóły promocji Opisywana promocja ... Czytaj więcej »

Wkrótce nowy standard uwierzytelniania płatności online

  Firma MasterCard przedstawiła koncepcję nowego sposobu uwierzytelniania płatności online. Proces ten ma przebiegać w sposób niewidoczny i mniej uciążliwy dla klienta – ograniczona zostanie między innymi liczba zapytań o hasło. W związku z dynamicznym rozwojem płatności mobilnych oczekuje się, że do 2018 roku będą one stanowić 30% transakcji detalicznych w Internecie. Z tego powodu niezbędne jest stworzenie nowego standardu ... Czytaj więcej »

Bankowość internetowa – Nie daj się okraść !

Żyjemy w czasach, gdzie coraz więcej rzeczy wykonujemy dzięki najnowszym technologiom a bankowość internetowa staje się coraz prostsza oraz bardziej przyjazna użytkownikowi. Niestety ale dzięki temu coraz mniej patrzymy na względy bezpieczeństwa co przekłada się na coraz częstsze ataki hakerów na nasze konta. Przykładem niech będzie pewna pani Ania, która padła ofiarą owego ataku a jej cała historię przytoczył serwis ... Czytaj więcej »

Newsletter Powered By : XYZScripts.com